Superliga Romaniei Duelul nou-promovatelor se încheie dramatic! Ialomițenii câștigă în prelungiri, scor 2-1
Unirea Slobozia a reușit să obțină victoria în prelungirile partidei, în fața celor de la Gloria Buzău, scor 2-1, în a opta etapă a Superligii.

Gloria Buzău pierde din mâini remiza și înregistrează al treilea eșec consecutiv

Golurile partidei au fost marcate de Dmytro Pospelov (45+7 - penalty, 90+3), respectiv de Alexandru Stan (65). După evoluția din a opta etapă a Superligii, buzoienii înregistrează a treia înfrângere consecutivă în campionat, în timp ce slobozenii bifează a doua victorie consecutivă în noul sezon.

Echipe de start

Unirea Slobozia: D. Rusu - P. Medina, P. Antoche, D. Pospelov, Șerbănică - A. Lopez, Ov. Perianu - Aganovic, F. Purece, C. Nkama  - J. Gele

Rezerve: Krell, C. Toma, Dorobanțu, I. Dinu, Pacionel, Coadă, Bărbuț, S. Camara, Vlăsceanu, Ilie, Lazăr

Antrenor: Adrian Mihalcea

Gloria Buzău: Greab - Turda, Dobrosavlevici, D. Grigore - Scehda, Tavarers, Akhmatov, Grosu - Ișfan, Matos, I. Gheorghe

Rezerve: Răilean, Cr. Dumitru, Tescan, D. Benzar, S. Pîrvulescu, Budescu, Mihaiu, Gladun, Al. Stan, Călin

Gloria Buzău - „U” Cluj, scor 0-2

Buzoienii rămân pe ultimul loc, cu cinci puncte, în timp ce ialomițenii se clasează pe a opta poziție, cu 11 puncte.

Autorul articolului: Iulia Horovei
Categorie: Superliga Romaniei

EXCLUSIV

Liviu Antal ştie de ce Dorinel Munteanu nu renunţă la cantonamentele la Vatra Dornei. Principalele calităţi ale antrenorului

Crainicul lui Dinamo face praf jocul Oţelului şi spune că este o echipă care joacă urât, dar obţine rezultate

Valeriu Iftime îi face praf pe Pap şi Matricardi, după FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3

EXCLUSIV

Secretele titlului câştigat de Oţelul. Cum s-a obţinut performanţa istorică de la Galaţi