Cupa României FC Hermannstadt, scor de tenis cu Progresul Pecica în Cupa României
FC Hermannstadt, formaţie pregătită de Marius Măldărăşanu, s-a distrat cu Progresul Pecica în Cupa României.

Băieţii lui Măldărăşanu au marcat 3 goluri în fiecare repriză, scorul final fiind un sec 6-0. Game, set şi meci, ar putea spune antrenorul sibienilor. Scorul a fost deschis în minutul 23, de Fonseca. 9 minute mai târziu, Biceanu a dublat avantajul oaspeţilor. În primul minut al prelungirilor, Fonseca a făcut dubla şi a dus scorul la 3-0.

Jocul a decurs în mod similar şi în partea doua, doar numele marcatorilor fiind diferite. Neguţ a înscris din penalty în minutul 52, Oroian a marcat pentru 5-0 în minutul 69, în timp ce Gabi Iancu a închis tabela în minutul 76.

După acest rezultat, Hermannstadt este pe locul al treilea în grupele Cupei României, după Petrolul Ploieşti şi Corvinul Hunedoara. Sibienii au 4 puncte după două meciuri, în timp ce echipele de pe primele două locuri au câte 6 puncte.

În alte meciuri jucate din Grupa A, Corvinul Hunedoara a învins-o pe deţinătoarea trofeului, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, cu 1-0, iar Petrolul Ploieşti a întrecut-o în deplasare pe Chindia Târgovişte cu 2-0.

Categorie: Cupa României
Tagurile articolului: cupa romaniei  fotbal  hermannstadt  progresul pecica  scor

Becali s-a decis. Patru fotbalişti ai campioanei, scoşi din echipă după remiza cu FCSB

Licitaţie internaţională pentru Dennis Man, anunţată de Corriere dello Sport. "Preţul începe de la 30 de milioane"