UEFA Europa League Gigi Becali, noi dezvăluiri despre înlocuirile la pauza meciului FCSB - FRS. Dialog cu MM Stoica
Data actualizării:
Patronul celor de la FCSB nu se mai ascunde când vine vorba despre mutările din teren ale jucătorilor.

FCSB a învins echipa letonă FC RFS cu scorul de 4-1 (2-1), joi seara, pe Arena Națională din București, în prima etapă din noul format al Europa League la fotbal.

Gigi Becali a dezvăluit motivul pentru care l-a înlocuit pe David Miculescu în meci. Patronul a spus că Florin Tănase a fost introdus pe teren la pauză pentru ca echipa să marcheze și mai multe goluri.

Gigi Becali: „Eu la pauză i-am spus lui MM Stoica: 'Iese David Miculescu și intră Tănase'”

„Tănase e calitate. Eu la pauză i-am spus lui MM Stoica: 'Iese David Miculescu și intră Tănase. Știi de ce? Pentru că trebuie să marcăm goluri, nu gol. Mihai, e o pâine de mâncat, clasamentul e și pe goluri. Hai să marcăm. Faceți așa!'

Ca să marchezi goluri, jucătorii de luptă, cum e David Miculescu, o să joace cu PAOK. Jucătorii cu talent, când joci cu echipe mai slabe. Dacă joci cu echipe puternice, trebuie să fie război.

Tănase începe acum. O să fie o simbioză. O să vedeți Tănase – Bîrligea. Eu zic că am făcut o echipă extraordinară. Dacă mă întrebi pe ce post aș mai vrea un jucător, nu aș putea să zic.

I-am prelungit contractul lui Panțîru pe doi ani. La Lixandru contractul e ca și mărit. Și lui Crețu i-am mărit. El o să joace acum, cu Sepsi. Pe el l-am ținut că jucase tot meciul.O să alternăm. De exemplu, Tănase. A jucat o repriză și va mai juca o repriză. Olaru e singurul care joacă din trei în trei zile. El a zis că se simte mai bine să joace din trei în trei zile”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik.

Categorie: UEFA Europa League

Marius Șumudică a prefațat meciul Rapid - Oțelul. Ce nemulțumiri are în Cupa României

Cum prefațează Zeljko Kopic meciul cu FC Botoșani

Facebook SC Oțelul Galați

La ce se așteaptă Dorinel Munteanu în meciul Rapid - Oțelul Galați. Grupa din Cupa României, echilibrată