Superliga Romaniei Gigi Becali recunoaşte din nou că face schimbările la FCSB. Replici cu Vali Moraru: M-ai sunat să faci mişto?
FCSB a remizat, în deplasare, cu CFR Cluj, scor 2-2, iar patronul Gigi Becali a recunoscut din nou că el face schimbările la echipa campioană. La pauza meciului din Gruia, FCSB a schimbat 4 jucători.

Vali Moraru l-a întrebat pe Gigi Becali câte schimbări ar fi făcut la pauză, dacă ar fi fost nelimitate, iar finanţatorul i-a răspuns acid.

Vali Moraru: Dacă ați fi putut, câte schimbări făceați la pauză? Câte ați fi vrut să faceți?

Gigi Becali: Dumneata m-ai sunat pe mine să faci mișto sau vrei să vorbim ceva? Că nu-mi arde mie acum de miștouri. Când facem miștouri, facem.

Vali Moraru: Păi, nu era de făcut mișto. Dar, a fost o senzație că trebuiau schimbați vreo 8.

Gigi Becali: Bine, dacă voi așa ziceți. Așa o fi, dacă ziceți voi. Eu ziceam să schimb 4, deși puteam să schimb 5. Și am făcut numai 4 schimbări.

Vali Moraru: Bun, cum vi s-a părut dumneavoastră meciul?

Gigi Becali: Păi, ce să mi se pară? În prima repriză a făcut diferența Munteanu, în a doua repriză nu a fost decât o echipă pe teren. Ei nu au mai contat.

Gigi Becali scoate 4 fotbalişti din primul XI al lui FCSB

”Greșeala mea a fost cu Panțîru, pentru că vreau să-i dau încredere și am zis să joace. Băluță, n-ai cum, și-a câștigat dreptul de joc. Bîrligea apare și el, Tavi Popescu și el, că nu avem U21, cu Pantea nu prea ne descurcăm.

O să iasă David Miculescu, Popa, Baeten. Ștefănescu o să apuce și el în repriza a doua. Dacă dă gol, o să fie titular după aia", a declarat GIgi Becali la Digisport.

De asemenea, finanţatorul FCSB a anunţat că se schimbă şi sistemul de joc.

”La revedere cu doi închizători, s-a terminat! Am văzut eu ce înseamnă Tănase la mijlocul terenului. Tănase, Olaru și Șut (n.r.- vor juca în linia mediană). Vreau să dăm câte 4-5 goluri, să distrugem adversarul, să-l năucim”, a mai spus acesta.

Categorie: Superliga Romaniei

Superliga Romaniei Costel Gâlcă vrea cele trei puncte în meciul cu FC Botoșani

Antrenorul Universității Craiova, Constantin Gâlcă, a...

Superliga Romaniei Marius Șumudică nu e dorit la Rapid

Antrenorul Marius Șumudică nu ar fi dorit de o parte...

Ianis Stoica, declaraţie de dragoste pentru Rapid? Ce a spus atacantul naţionalei U21 după succesul cu Elveţia din Giuleşti

Marcel Puşcaş trage concluziile despre Dorinel Munteanu şi Daniel Pancu: Pudibonzi sunt, au fost şi vor exista

Oţelul, Corvinul, FCSB, Dinamo, Farul, U Cluj şi alte echipe rămân fără galerie? Suporterii anunţă că nu mai vin la meciuri

Colaj DCSport/Sursa foto: Agerpres

Înaintea duelului cu Otelul Galați, Sabău numește unul dintre cei mai buni mijlocași din Superliga