Superliga Romaniei Marin Dună şi Ilie Poenaru nu mai sunt antrenorii lui FC Voluntari
FC Voluntari s-a despărţit de Marin Dună şi Ilie Poenaru, după înfrângerea drastică suferită în faţa celor de la CFR Cluj, scor 4-1.

"Mulțumim, Marin Dună!

FC Voluntari anunță încetarea raporturilor contractuale, de comun acord, cu antrenorul Marin Dună și staff-ul său compus din : Ilie Poenaru ( antrenor secund), Gabriel Vasiliu ( antrenor cu portarii) , și Paul Ceușan ( antrenor secund ) .

Instalat la începutul acestui sezon, Marin Dună a însumat 23 de meciuri oficiale în Liga 1, înregistrând în acest interval, un palmares de 6 victorii, 7 egaluri și 10 înfrângeri.

A calificat echipa noastră în sferturile Cupei României, acolo unde FC Voluntari va întâlni FC Universitatea Craiova 1948 , în luna aprilie.

Clubul FC Voluntarile le mulțumește pentru munca depusă în această perioadă și le dorește mult succes în continuare!", a anunţat clubul pe Facebook.

Ce a spus Marin Dună după înfrângerea cu CFR Cluj

”E greu și pentru noi. Am jucat de la egal la egal. Am avut ocazii mai clare. Fotbalul îți arată fel de fel de fețe. Ăsta e fotbalul. De asta e frumos. Bine, pentru noi n-a fost frumos. Ce putem spune? Cu cât trec etapele, presiunea e mai mare. Trebuie să adunăm puncte. Pe teren intră băieții și îi apasă. Orice gol și ocazie ratată se adună. Trebuie să ne adunăm și luăm trei puncte etapa următoare.

A fost un black-out după golul doi. O să analizăm și o să vedem ce avem de făcut. Etapele trec și nu adunăm puncte. Noi chiar eram încrezători. Noi am început și repriza a doua ok. La golul doi trebuia să avem reacție. Dar asta e. Mergem mai departe. Se fac fel de fel de speculații. Am citit un articol că am venit aici să facem economie. Am venit cu avionul, plecăm cu avionul. Am stat la cel mai scump hotel din Cluj.”, a declarat Marin Dună.

Categorie: Superliga Romaniei

Superliga Romaniei Petrolul, meci de gală cu Vitesse Arnhem la centenar

Clubul de fotbal Petrolul Ploieşti pregăteşte un...

Superliga Romaniei Rapid confirmă. Clinton N'Jie NU a primit cartea verde

După apariţia informaţiilor conform cărora Clinton...

Becali s-a decis. Patru fotbalişti ai campioanei, scoşi din echipă după remiza cu FCSB

Licitaţie internaţională pentru Dennis Man, anunţată de Corriere dello Sport. "Preţul începe de la 30 de milioane"