Superliga Romaniei O nouă înfrângere înregistrată de Rapid București! Sepsi OSK marchează în prelungirile partidei și pleacă acasă cu trei puncte
Meciul din a patra etapă a play-off-ului SuperLigii, dintre Rapid și Sepsi Sf. Gheorghe, s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru elevii lui Bernd Storck.

Rapid București, fără victorie în ultimele patru meciuri

Echipa lui Cristiano Bergodi nu a găsit victoria nici în meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, după ce a înregistrat eșecuri pe linie în play-off. Giuleștenii au primit un gol în minutul 90+5, marcatorul acestuia fiind Gabriel Debeljuh, după o pasă primită de la M. Ștefănescu.

Această partidă avea o însemnătate foarte mare pentru Rapid, mai ales că tehnicianului italian i s-a cerut în mai multe rânduri demisia, date fiind ultimele rezultate.

În sezonul regulat, meciurile dintre cele două formații s-au încheiat cu scorul de 0-0, atât la București, cât și la Sfântu Gheorghe. Acest lucru s-ar fi putut întâmpla și în a patra etapă a play-off-ului, dar covăsnenii au găsit ocazia perfectă de a înscrie, în ultimele clipe ale meciului.

Echipele de start

Rapid București: Aioani – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Oaidă, Hromada – Krasnoqo, Hasani, Petrila – Rrahmani.

Rezerve: Drăghia – Bădescu, Dr. Grigore, Braun, I. Cristea, Cepoi, G. Gheorghe, Emmers, Cîrjan, El-Sawy, Bamgboye, Burmaz.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Ciobotariu, Kecskes, Dumitrescu – N. Păun – K. Varga, Kallaku, Alimi, Fl. Ștefan – Safranko.

Rezerve: D. Moldovan, Gedo – Ștefănescu, Oteliță, Aganovic, Batzula, R. Varga, Debeljuh.

Superliga Romaniei Barajul pentru Conference League se joacă duminică, 19 mai

Oţelul Galaţi şi Universitatea Cluj se vor înfrunta...

Ciclism Principatul Monaco va fi gazda Turului Spaniei, ediția 2026

Monaco va găzdui și startul etapei finale a Turului din...

Facebook FC Universitatea Cluj

Dan Nistor nu vrea să mai joace împotriva Oțelului. „La Galați, topoarele pe masă, săbiile...”

Patru giganţi pentru "un Dinamo uriaş". Plan pentru renaşterea clubului din Ştefan cel Mare

"De 2 săptămâni, Şucu nu mai doarme". Dezvăluiri din culise la FC Rapid înainte de meciul cu FCSB

Dorinel Munteanu a tras concluziile după ultima etapă din playout. "Am jucat corect, am câştigat, la revedere"