Tenis Patricia Ţig, învinsă în primul tur la Limoges
Tenismena română Patricia Ţig a părăsit turneul de la Limoges încă din primul tur.

Jucătoarea română de tenis Patricia Ţig a fost învinsă de letona Anastasija Sevastova cu 6-4, 6-1, luni, în prima rundă a turneului WTA 125 de la Limoges (Franţa), dotat cu premii totale de 100.000 de euro.

Ţig (29 ani, 437 WTA) s-a înclinat după o oră şi 19 minute în faţa unei adversare care a revenit luna trecută după aproape doi ani de absenţă din circuit.

Sevastova (33 ani, 850 WTA) a fost condusă cu 2-0, dar a câştigat patru ghemuri la rând în primul set. Ţig a reuşit să egaleze, 4-4, dar letona a făcut un nou break şi a încheiat setul cu 6-4, impunându-se clar în actul secund, cu 6-1.

Sevastova are acum 2-1 în meciurile directe cu Ţig, care a comis 7 duble greşeli în acest meci.

Patricia Ţig s-a ales cu un cec de 1.086 de euro şi un punct WTA pentru evoluţia sa, scrie Agerpres.

Categorie: Tenis

Superliga Romaniei Petrolul, meci de gală cu Vitesse Arnhem la centenar

Clubul de fotbal Petrolul Ploieşti pregăteşte un...

Superliga Romaniei Rapid confirmă. Clinton N'Jie NU a primit cartea verde

După apariţia informaţiilor conform cărora Clinton...

Becali s-a decis. Patru fotbalişti ai campioanei, scoşi din echipă după remiza cu FCSB

Licitaţie internaţională pentru Dennis Man, anunţată de Corriere dello Sport. "Preţul începe de la 30 de milioane"