Superliga Romaniei Universitatea Craiova, prima victorie în noul sezon al Superligii. Scor cu UTA Arad
Universitatea Craiova a bătut UTA Arad în noul sezon al Superligii de fotbal.

Gazdele au deschis scorul prin fundaşul nord-macedonean Gjoko Zajkov (35), cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Alexandru Mitriţă. Arădenii au egalat chiar înainte de pauză, prin nigerianul Emoh Ezekiel (45), din pasa lui Benjamin van Durmen, după o minge pierdută de Mihai Căpăţînă.

Universitatea, care a remizat cu FC Hermannstadt, 0-0, în prima etapă, a reuşit să se desprindă în repriza secundă, când cubanezul Luis Paradela (58) a marcat primul său gol în Superligă, din pasa lui Ştefan Bană. Ştefan Baraiam a înscris şi el, la scurt timp după intrarea pe teren (73).

UTA a redus din diferenţă prin fundaşul Alexandru Benga (90+2), după un corner executat de Andrej Fabry, portarul Laurenţiu Popescu având două intervenţii salutare anterior.

Alexandru Mitriţă a închis tabela (90+3), după o recuperare a lui Ştefan Baiaram.

Meciul s-a terminat cu scorul Universitatea Craiova - AFC UTA Arad 4-2 (1-1), Stadion ”Ion Oblemenco” - Craiova.

Autorul articolului: DCSport Team
Categorie: Superliga Romaniei

Superliga Romaniei Mircea Rednic, mulțumit de remiza UTA Arad - FC Hermannstadt

Echipa condusă de Mircea Rednic a terminat la egalitate...

Superliga Romaniei UTA Arad remizează pe teren propriu cu FC Hermannstadt

Partida dintre arădenii conduși de Mircea Rednic și...

Becali s-a decis. Patru fotbalişti ai campioanei, scoşi din echipă după remiza cu FCSB

Facebook FC Corvinul 1921 Hunedoara

Stadionul „Michael Klein” își schimbă denumirea! Ce nume va purta terenul echipei Corvinul Hunedoara

Dorinel Munteanu a spus de ce Oţelul nu a mai făcut niciun transfer. Mesaj pentru jucători înainte de meciul cu Gloria Buzău

Licitaţie internaţională pentru Dennis Man, anunţată de Corriere dello Sport. "Preţul începe de la 30 de milioane"