Interviuri Cristian Mitrică, cel mai rapid inotător român în Marea Galileii, la DCSport
Data actualizării:
Cristian Mitrică, cel mai rapid înotător român în Marea Galileii, vine la interviurile DCSport.ro.

Dar nu numai asta îl diferenţiază pe Cristian Mitrică de alţi înotători în ape deschise. Ci şi faptul că a înotat în Marea Galileii pe timp de război, la doar o zi după ce Hamas a atacat Israelul în 2023. Cristian Mitrica a înotat cei 20,5 kilometri în 8 ore si 9 minute, în condiții dificile: 35 de grade afară și 29 de grade temperatura apei.

Aflaţi, de asemenea, şi cum l-a ajutat pe Paul Georgescu să înoate Ocean's Seven, dar şi cât de greu este, de fapt, să înoţi în ape deschise.

Interviul va fi difuzat luni, 21 octombrie, de la ora 20:00, pe DCSport şi DC News, atât pe Facebook cât şi pe Youtube.

Rămâneţi alături de noi!

Categorie: Interviuri

Interviuri Ionuţ Săulescu, totul despre handbal la DCSport

Ionuţ Săulescu, handbalist cu un palmares...

Superliga Romaniei După accidentare, Adrian Șut mai primește o lovitură

Fotbalistul celor de la FCSB trece prin momente grele.

Fotbal international Neymar a revenit pe terenul de fotbal, după o pauză de un an

Revenirea fotbalistului brazilian a fost primită cu...

Dorinel Munteanu şi-a aflat pedeapsa după episodul cu David Maftei

Antrenorul cu portarii de la Dinamo a tras concluziile despre Golubovic, după meciul cu FCSB

Sportiva din Republica Moldova care a răbufnit după rezultatele alegerilor la referendum

Florentin Petre e sincer după înfrângerea în faţa FCSB-ului. "E cea mai bună echipă din Liga 1"