UEFA Euro 2024 Ronald Koeman a sunat un român după ce Olanda i-a învins pe tricolori la EURO 2024
Ronald Koeman nu a uitat de prietenii săi din România după meciul cu tricolorii de la EURO 2024, terminat 3-0 pentru olandezi.

”O să îți dau ce mesaj mi-a dat Ronald Koeman când am căzut în grupă. M-a salutat.

După meci, după o oră, cred că nici nu apucase să meargă la conferința de presă, îmi dă un mesaj și-mi scrie: 'Perdoname!, cu mâinile împreunate (n.r. un emoticon)'. Adică 'iartă-mă că v-am bătut'. Înțelegi? N-a fost nicio iluzie la faptul că am pierdut cu 0-3.

Îți dai seama. El este un prieten de-al meu și probabil a zis 'nu mai suferii, am fost mai buni, asta e'.

Când s-a terminat meciul atunci mi-a dat. 40 - 50 de minute după terminarea meciului. Îți arăt mesajul”, a spus Giovanni Becali, într-o intervenție telefonică în direct, găzduită de emisiunea Digi Sport Matinal.

Ronald Koeman spune că meciul cu România a fost unul de moral pentru elevii săi

"Cum ne-am pregătit pentru sferturile de finală? În mare măsură ne-am concentrat la propriul nostru joc. La fel ca românii, turcii vor aborda această partidă jucând cu inima. Sunt foarte entuziaşti, buni cu mingea la picior, însă ştim că la un anumit moment vor lăsa spaţii şi va trebui să profităm de ele. Va trebui să facem din nou un meci bun.

Jucăm pentru un loc în semifinale, iar asta nu se întâmplă prea des. Ne dăm seama că nu va fi uşor să câştigăm, însă, după o zi slabă contra Austriei, meciul cu România a fost bun pentru moralul nostru", a spus Ronald Koeman.

Categorie: UEFA Euro 2024

Superliga Romaniei Gică Hagi, furios pe arbitrajul din partida Farul - Dinamo

Echipele de fotbal Farul Constanța și Dinamo București...

Sursa: ascotelul.ro

Agentul lui Alexandru Pop confirmă. Trei oferte refuzate pentru atacantul Oţelului

Oțelul Galați - CFR Cluj se amână din nou. Când se joacă FC Botoșani - FCSB

BREAKING NEWS

Simona Halep obține prima victorie din ultimii doi ani. Primele declarații ale româncei după meci

Simona Halep, eliminată de la WTA Hong Kong în optimi. Fără speranţe în faţa Annei Blinkova