UEFA Euro 2024 Spania - Georgia 4-1. Victorie clară pentru spanioli după un autogol
Data actualizării:
Află în articol mai multe despre meciul dintre Spania și Georgia.

Naționala Spaniei merge mai departe la EURO 2024 după ce a învins-o pe Georgia cu 3 la 1.

Meciul a început în favoarea georgienilor după ce fundașul spaniol Le Normand și-a dat autogol în minutul 18.

Până la pauză, golul egalizator a fost marcat în minutul 39 de Rodrigo Hernández, mijlocașul spaniolilor.

În minutul 55, Fabian Ruiz a marcat din pasa lui Lamine Yamal, aducând avantajul de partea Spaniei.

Nico Williams, atacant spaniol la Athletic Bilbao, a dus scorul la 3-1 în minutul 75.

Pe lângă golurile marcate de Rodrigo Hernández, Fabian Ruiz și Nico Williams, Dani Olmo înscrie în minutul 83 și asigură o victorie clară pentru spanioli.

Spania merge mai departe în cursa de la EURO 2024 și se va înfrunta pe data de 5 iulie cu Germania în sferturile de finală.

Autorul articolului: DCSport Team
Categorie: UEFA Euro 2024

UEFA Euro 2024 Ilie Dumitrescu a spus de ce Ianis Hagi e titular cu Olanda

Selecţionerul Edi Iordănescu a decis să îl titularizeze...

UEFA Euro 2024 Cinci lucruri cu care România rămâne după EURO 2024

România a fost eliminată în faza optimilor de finală la...

UEFA Euro 2024 România, eliminată de la EURO 2024. 0-3 cu Olanda, în optimi

România a înfruntat Olanda în faza optimilor de finală...

sursa: Pexels

Vasile Jardan, plecat la finalul sezonului de la Oţelul, a semnat cu noua echipa